Prvenstvo Hrvatske – Zagreb⁣ 🇭🇷

Prethodna 4 dana obilježilo je Državno prvenstvo koje se održavalo kao i inače ove sezone na bazenskom kompleksu Svetice. Plivački klub Maksimir predstavljalo je 5 plivačica i 13 plivača koji su ukupno izborili 35 finalnih utrka i sveukupno osvojili 18 medalja 🏅⁣💪

Naša najbolja plivačica @anaablazevic osvojila je 10 medalja od čega su 3 srebrnog i čak 7 zlatnog sjaja. Još jednom je pokazala kontinuitet vrhunskih rezultata i zasigurno opravdala nadimak “White Mamba” kojeg je zavrijedila upravo zbog načina treniranja i svoje ustrajnosti u ostvarivanju vlastitih ciljeva. Aninom uspjehu pridružili su se brat @mario_zaradic i sestra @ezaradic koji su medalje osvajali u prsnoj tehnici. Ellen je postala ml. juniorska prvakinja Hrvatske u disciplini 100m prsno, a Mario je novi juniorski državni prvak na nešto kraćoj disciplini, 50m prsnim stilom. Zajedno su osvojili 5 odličja, a uz njih još je medalju osvojio i trener/plivač @bartol_vukelic te tako postao seniorski viceprvak. Također štafeta Maksimira u sastavu @bartol_vukelic / @anaablazevic / @nina.firi / @budaa1201 osvojila je medalju u mješovitoj štafeti gdje plivaju dva plivača i dvije plivačice 🏊🏊‍♀️⁣

U ukupnom poretku zbroja bodova u konkurenciji 35 klubova, Maksimir je zauzeo odlično 5. mjesto kod dečkiju i isto tako visoko pozicionirano 6. mjesto kod cura. Čestitamo svima na dosadašnjim rezultatima i uspjesima u prvoj službenoj sezoni PK Maksimira, a sada na zasluženi odmor i punjenje baterija za novu sezonu 🏆💜⁣